قتل عام از راه دور

وقایع و اخبار مرتبط با آمریکا و تلاش بی وقفه این کشور برای به بردگی کشیدن تمامی مردم جهان آنقد بی حد و حساب است که اسنان می ماند کدامش را انتخاب کند. و این هم یکی از شانسهای آمریکا است که مردم در می مانند از کدام جنایت نظامیانش صحبت کنند!

مطلب زیر فکر نکنم احتیاجی به تفسیر داشته باشد. نویسنده اش هم ایرانی نیست که متهم به خیالپردازی و توهم توطئه شود. اظهار نظر هم نیست که نویسنده متهم به جانبداری یا پیشداوری شود. گزارش یک سری اخبار و واقعیات است که نشان دهنده واقعیت سینه چاکان حقوق بشری است که به قول یک مثل عربی آنجا که برنامهایشان اقتضا کند مقتول را می کشند و در تشییع جنازه اش هم شرکت می کنند و اشک می ریزند.

پلستاین کرونیکل:
کشتار غیرنظامیان با هواپیمای کنترلی تفریح سربازان آمریکایی است

خبرگزاری فارس: یک تحلیلگر انگلیسی با اشاره به پیشرفت آمریکا در ترفندهای کشتار غیرنظامیان گفت: فرزندان همان نظامیانی که 500 زن و کودک ویتنامی را در روستای "مای‌لای " قتل‌عام کردند، امروز با "لم دادن " روی صندلی راحتی، با کشتن افغان‌ها به وسیله هواپیمای کنترلی تفریح می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از "پلستاین کرونیکل "، "استوارت لیتلوود " تحلیلگر انگلیسی این نشریه در مقاله‎ای با عنوان "لم دادن روی صندلی راحتی و کشتن مردم با دستگاه کنترل از راه دور، مشخصه تجاری اسرائیل و آمریکاست "، به بررسی پدیده کشتار غیرنظامیان در تاریخ معاصر جنگ‌های آمریکا پرداخت.
وی در این مقاله با بیان این که گزارش‌های مربوط به بدرفتاری با زندانیان در زندان آمریکایی "بگرام " افغانستان، در حالی منتشر می‌شود که تقریباً هیچ تعجبی را در میان مردم آمریکا بر نمی‌انگیزد، افزود: چندی پیش مطلبی در این خصوص می‌خواندم که چگونه حدود 83 نفر که اغلب غیرنظامی بوده‌اند، به خاطر 3 حمله هوایی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته و بیش از 50 نفر فقط در عرض 12 ساعت در جنوب وزیرستان زخمی شده‌اند.
لیتلوود با بیان این که در دومین حمله هوایی، سه موشک به سمت جمعیت سوگوار شلیک شده بود، افزود: یکی از زخمی‌های این حادثه در این‌باره گفته است: اگر طالبان در حال بمباران مساجد هستند و آمریکایی‌ها هم سوگواران را نشانه می‌گیرند، پس چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ ما بین حملات طالبان و و آمریکا گیر کرده‌ایم؛ کسی برای کشته شدنمان گریه نمی‌کند ولی ما را به دریافت لقب "نظامی " مفتخر می‌کنند!

* کشتار غیرنظامیان توسط آمریکایی‌ها اتفاق نیست؛ رویه تاریخی است
تحلیلگر پلستاین کرونیکل با بیان این که از آگوست 2008، بیش از 40 حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا انجام شده که در این حملات حداقل 410 نفر کشته شده‌اند، ادامه داد: استفاده از هواپیماهای مسلح بدون سرنشین، ناجوانمردانه‌ترین گونه جنگ‌افزارهای موجود است. این "دارایی‎های " مرگبار، صدها مایل دورتر به وسیله کامپیوتر و از روی "یک صندلی راحتی " از مکانی امن و بی‌خطر هدایت می‌شوند. اسراییلی‌ها این‌ها را در ابعاد وسیع در غزه استفاده کردند تا اهداف غیرنظامی را از پا درآورند و برخی بر این باورند که موتور این جنگنده‌ها را کارخانجات انگلیسی می‌سازند، هرچند که دولت انگلیس وانمود می‌کند در این باره چیزی نمی‌داند.
این تحلیلگر انگلیسی با بیان این‌که آمریکا و همپیمانانش در برخورد با شهروندان غیرنظامی بسیار "بی‌رحم " و "سنگدل " عمل کرده‌اند، تصریح کرد: در انگلستان غرامت قتل غیرعمد 4500 پوند است؛ آیا انگلیس مسئول غرامت کشته‌شدگان اخیر افغانستان به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین نخواهد بود؟
لیتلوود با بیان این که برخی "سربازنماها " در ارتش آمریکا نشان داده‌اند که عطش خونریزی خود را با کشتار غیرنظامیان مرتفع می‌کنند،خاطرنشان کرد: اگر تاکنون چیزی درباره قتل‌عام "مای لای " نشنیده‌اید، خود را برای یک شنیدن یک واقعه خونین آماده کنید: در سال 1968، 150 نفر از واحدهای پیاده نظام آمریکا، برای عملیات جستجو و تخریب به روستای "مای لای " در جنوب ویتنام فرستاده شدند و در عرض 4 ساعت بیش از 500 غیرنظامی شامل زنان غیرمسلح، کودکان و سالخوردگان توسط همین سربازان کشته شدند. این واحد، که توسط ستوان "ویلیام کالی " رهبری می‌شد، روستاییان را جمع کرد و جمعیت را آنقدر به رگبار بست تا اینکه تعداد اجساد به 5 گودال رسید. وقتی "کالی " دختر بچه‌ای را مشاهده کرد که در حال خزیدن و فرار است، او را گرفت و درون گودال انداخت و بر او آتش گشود!
به گفته این تحلیلگر نشریه پلستاین کرونیکل، "هاگ تامپسون "، خلبان بالگردی که بر فراز منطقه در حال پرواز بود، از آنچه دیده بود، شوکه شد و به تیرانداز خود دستور داد تا به روی سربازان آمریکایی، آتش بگشاید.
وی افزود: تا مدت‌ها به خاطر انتشار گزارش‌های رسمی و دروغین، عملیات "مای لای " به عنوان یک پیروزی خیره‌کننده برای آمریکا محسوب می‌شد و ژنرال "وستمورلند " این عملیات را به خاطر شجاعت سربازان آمریکایی "از خود گذشته " به آنان تبریک می‌گفت. مردم آمریکا هم تا 18 ماه بعد، حقیقت را نفهمیدند. این مسئله زمانی فاش شد که یک ویتنامی، پس از شنیدن این حادثه از دوست خود، نامه‌ای به کنگره و سران برجسته از جمله نیکسون، رییس‌جمهور وقت آمریکا نوشت و همزمان یک عکاس ارتش تصاویری از این قتل عام تهیه کرد. سپس گزارشگر مشهور "سیمور هرش " مصاحبه‌ای را با "کالی " ترتیب داد و ماجرا را در صفحه اول روزنامه‌های آمریکا منعکس کرد.
26 عضو "کمپانی چارلی " که گفته می‌شد این عملیات برای دفاع از آنان انجام شده، متهم به ارتکاب جرم شدند اما حتی محکوم به حبس هم نشدند. "کالی " بعد از رهبری این جنایت هولناک به دادگاه نظامی فرستاده و به حبس ابد محکوم شد اما به دستور نیکسون رییس‌جمهور وقت، پس از گذشت تنها 3 روز به یک آپارتمان منتقل و حبس خانگی شد و سرانجام پس از 3 سال مورد عفو مشروط قرار گرفت.

* آمریکایی‌ها در "هنر کشتار غیرعمدی " غیرنظامیان خبره شده‌اند
لیتلوود در ادامه یادآور می‌شود که حادثه "مای لای " تنها یکی از قساوت‌های بسیاری است که در ویتنام اتفاق افتاد. نظامیگری آمریکا در آن روزها به سمت اقدامات ضدبشری، نه تنها در قبال دشمن بلکه در قبال غیرنظامیان محلی پیش می‌رفت. "فرهنگ ارتش آمریکا "، به اذعان گزارش‌های موجود، سربازان خود را به این فکر تشویق می‌کرد که می‌توانند با دشمن همچون زباله برخورد کنند.
این تحلیلگر انگلیسی با طرح این پرسش که آیا اکنون چیزی نسبت به گذشته تغییر کرده؟، افزود: رفتار آمریکایی‌ها و دوستان نزدیکشان اسراییلی‌ها، کاملاً شبیه به یکدیگر و شبیه به گذشته آن‌هاست. آن‌ها در وحشیگری و "هنر کشتار غیرعمدی " غیرنظامیان خبره شده‌اند. آن‌ها اکنون کشتار غیرنظامیان را از طریق "کـنترل از راه دور ویدئویی " و یا به بهانه "پایان محدوده دید تک‌تیرانداز " یا "بمباران کور از فاصله 35هزار پایی " انجام می‌دهند. اکنون تکنولوژی پیشرفت کرده و دیگر نیازی نیست تا به قربانی غیرمسلح خود زل بزنید، یا اینکه دست‌های خود را احیاناً برای حمل کردن افرادی که کشته‌‌اید، کثیف کنید و دیگر نیازی به شمردن اجساد یا جمع کردن پاره پاره آن‌ها نیست!
لیتلوود با بیان این‌که ظاهراً این قاتلین پیشرفته و فرماندهان نظامی و روسای سیاسی آن‌ها، به این نتیجه رسیده‌اند که "هر کسی که آن‌ها دوستش ندارند، حتماً طفیلی انسان به حساب می‌آید و نیازی به ادامه حیات او نیست "، تصریح کرد: کشیشی از "اوکلاهاما " بعد از حمله آمریکا به عراق، با انتقاد شدید از تفسیرهای جمهوریخواهان از دین مسیح با هدف موجه جلوه دادن جنایات در عراق گفته بود که ایمانش توسط بنیادگرایانی که ادعای سخن گفتن با مسیح را دارند، اما اعمالشان هیچ شباهتی با مسیح ندارد، ربوده شده است.
کشیش آمریکایی خطاب به هم‌وطنان خود گفته بود: شما در کشوری زندگی می‌کنید که دولتش، برای برپا کردن یک "جنگ عادلانه " قوانین بین‌المللی هم درست کرده است، سازمان ملل متحد را هم در خاک خود تأسیس کرده تا بر آن اعمال فشار کند و سپس متکبرانه بسیاری از قوانین متضاد با اهداف خود را زیر پا می‌گذارد؛ این به غیر از "عمل غیراخلاقی " چه نام دیگری می‌تواند داشته باشد؟ هنگامی که تاکید شود زندگی غیرنظامیان عراقی به اندازه زندگی سربازان آمریکایی مهم نیست و یا ادعا کنید که خدای ما بزرگ‌تر از خدای آن‌هاست و کشتار آن‌ها "عملی صالح " محسوب می‌شود، این "غیراخلاقی " نیست؟ آری! ما با دشمن روبرو شده‌ایم اما و این دشمن، خودِ ما هستیم.
انتهای پیام/+  http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804101217 

/ 3 نظر / 30 بازدید
سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبلاگ نویس محترم با سلام به اطلاع میرساند سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 88/7/8 الی 88/7/18 در مصلای امام خمینی از ساعت 10 صبح تا 20 برگزار می گردد. لذا از شما دوست عزیز دعوت می شود از بخش های مختلف نمایشگاه به ویژه سالن پایگاههای اینترنتی و وبلاگ ها بازدید نمایید. سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال