تجمع در مقابل سفارت آمریکا در تهران!!

عدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران با تجمع مقابل سفارت انگلیس، اعتراض شدید خود را به دخالت دولت این کشور در ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان و اظهارات گستاخانه سفیر انگلیس در تهران اعلام کردند.

به گزارش رجانیوز، دکتر مجید شهریاری در حالی دو هفته قبل هدف جوخه‌های ترور قرار گرفت که رئیس سازمان جاسوسی انگلیس از سلسله عملیات‌های اطلاعاتی امنیتی برای توقف برنامه هسته‌ای ایران خبر داده بود. همچنین سایمون گس سفیر انگلیس در ایران، دو روز قبل به بهانه روز بین‌المللی حقوق بشر، یادداشتی در صفحه اول سایت این سفارت‌خانه منتشر کرد که علنا و به‌طور کامل به دفاع از فتنه‌گران اختصاص داشت.دانشجویان حاضر در تجمع امروز، در حالی که عکس‌هایی از مجید شهریاری، عباسی و مسعود علی‌محمدی اساتید هسته‌ای کشورمان را که در تهران ترور شده‌اند، در دست گرفته بودند شعارهای الله‌اکبر، مرگ بر آمریکا،‌ معلم شهیدم راهت ادامه دارد، مرگ بر استعمار، مرگ بر اسراییل را فریاد زدند.

دانشجویان ضمن در دست داشتن عکس‌هایی از مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) پلاکاردهایی از بیانات آنها را در دست دارند که روی بعضی از آنها نوشته شده است آمریکا در راس دشمنان ملت و انگلیس خبیث‌ترین دشمنان ایران است بلاهایی که دولت استعمارگر انگلیس در طول ده‌ها سال بر سر ملت ایران آورده فراموش‌ نشدنی است، سفارت بریتانیا 13 آبان 58 را به یاد آورد. عکس‌هایی از سرکوب تظاهرات دانشجویان در انگلیس نیز در دستان دانشجویان بسیجی مشاهده می‌شد.

دانشجویان از اظهارات اخیر سایمون گس ـ سفیر انگلیس در تهران ـ به شدت انتقاد کردند.

دانشجویان معترض همچنین با فریادهای الله‌اکبر،مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس پرچم این دو کشور را در مقابل سفارت انگلیس در تهران به آتش کشیدند.

به گزارش ایسنا، حضوری ـ مسوول واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) ـ ضمن قرائت بیاناتی از امام خمینی(ره) در خصوص اقدامات آمریکا و انگلیس علیه کشورمان گفت: آیا شما به دنبال ترور اساتید دانشگاه‌های ما هستید ما همه اینجا آمده‌ایم که به شما اعلام کنیم همه ما شهریاری، عباسی و علی‌محمدی هستیم. آنها رفتند و کاری حسینی کردند. ما آمده‌ایم اینجا حضور یافته‌ایم و امروز در امتداد این شهدای بزرگوار که در عرصه علم مبارزه کرده‌اند مبلغ خون این شهیدان هستیم.

وی افزود: آنها به ما فهماندند در مقابل جائر می‌ایستیم. سفارت انگلیس مرکز نقشه‌ها و فتنه‌گری‌های غرب است فتنه‌های 88 و فتنه‌های آینده همه در اینجا طراحی می‌شود، اینجا محل طراحی‌های روباه پیر است ما آمده‌ایم سفارت انگلیس را با شعارهایمان تحقیر کنیم همانگونه که سفیر انگلیس سعی می‌کند با اظهارات خود ملت ایران را تحقیر کند.

در این لحظه دانشجویان شعار دادند: مرگ بر انگلیس، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل غاصب.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات کشورهای 1+5 با ایران خاطرنشان کرد: آنها مسوول توقف یک سال و نیم مذاکرات بوده‌اند این توقف از سوی مدعیان دموکراسی و حقوق بشر بوده است. سفیر انگلیس مدعی حقوق بشر است چگونه است که چنین مسائلی را در مورد حقوق بشر علیه ایران مطرح می‌کند.

در این لحظه دانشجویان فریاد زدند: معلم شهیدم راهت ادامه دارد.

حضوری اضافه کرد: آنها نمی‌توانستند رشد و پیشرفت کشور ما را ببینند برای ترور دانشمندان ما برنامه‌ریزی کردند به آنها اعلام می‌کنیم اگر آنها را ترور کنید باز نمی‌توانید پیروز شوید زیرا آرمان این شهیدان در ذهن تک تک ما دانشجویان وجود دارد.

در این لحظه، دانشجویان فریاد زدند سفیر انگلستان اخراج باید گردد، سفارت انگلس تسخیر باید گردد، حامی فتنه‌گران اخراج باید گردد.در ادامه نباف -یکی از اعضای بسیج دانشجویی- اضافه کرد: شاید بپرسید چرا ما در مقابل سفارت انگلیس تجمع کرده‌ایم اعتراض ما به این کشور نیست بلکه ما معترض صهیونیسم بین الملل هستیم آمریکا و انگلیس توله‌سگ‌های صهیونیست بزرگ بین‌الملل هستند. صهیونیست بین‌الملل این کشورها را به بازی می‌گیرد و باعث می‌شود در تمام مسائل دخالت کنند. ما می‌خواهیم از آنها بپرسیم شما چه‌کاره‌ این دنیا هستید.

وی افزود: چرا لیست ترور موساد سازمان امنیتی اسراییل با لیست بیرون آمده از سازمان ملل به عنوان دانشمندان تحریم شده یکی است؟ علت این شباهت چیست؟ باید پاسخ دهید. آیا مردم آزادی‌خواه جهان از این مسائل به فکر فرو نمی‌روند؟

این دانشجو اضافه کرد: سوال اینجاست که آنها که ادعای حقوق بشر دارند چرا در مقابل این همه اقدامات وحشیانه سکوت می‌کنند ما به آنها می‌گوییم تمدن غرب رو به زوال است اقتصاد و فرهنگ غرب دیگر جوابگو نیست و برای حل بحران اقتصادی‌شان آنها مجبورند از دانشجویان پول دریافت کنند و در مقابل اعتراض آنها نیز آنها را به طرز وحشیانه‌یی سرکوب می‌کنند.

این دانشجو تاکید کرد: برای ما تسخیر سفارت هیچ ترسی ندارد.

به گزارش ایسنا، در این لحظه دانشجویان پرچم‌های آمریکا و اسراییل را لگدمال کردند و همزمان فریاد مرگ بر انگلیس، مرگ بر آمریکا و معلم شهیدم راهت ادامه دارد را سر دادند. آنها شعار می‌دادند دانشجو بیدار است از جاسوسی بیزار است، الله‌اکبر،مرگ بر استعمار، مرگ بر اسراییل.

‌در ادامه جلولی ـ نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشگاه‌هاـ ضمن انتقاد شدید به اظهارات سفیر انگلیس که در وبلاگش در مورد حقوق بشر در ایران منتشر شده بود، گفت: سفیر کشوری که بی‌رحمانه و وحشیانه به جمع دانشجویان حمله می‌کند و با باتوم و گاز اشک‌اور پاسخ اعتراض آنها را می‌دهد به چه حقی می‌خواهد حقوق بشر را در ایران زیر سوال ببرد تو در جایگاهی نیستی که بخواهی از حقوق بشر در ایران حرف بزنی و مدعی حمایت از حقوق بشر باشی. شما در قله علم نشسته‌اید و کورکورانه دانشمندان ما را ترور می‌کنید. در جایگاهی هستی که کل ثروت عالم را با وحشی‌گری در لندن و واشنگتن و نیویورک جمع کردی و سخن حق درگوش شما نخواهد رفت. شما در نقطه انتهایی هر باطلی قرار دارید.

در ادامه این دانشجوی معترض افزود: دولت انگلیس و بریتانیا به واقع مستحق شعار مرگ بر انگلیس است. 40 هزار دانشجوی لندنی را زیر مشت و لگد پلیس‌های خود گرفته‌اید و آن وقت یادداشت حقوق بشر در ایران می‌نویسید.

وی گفت: با بمب‌های خوشه‌ای و گلوله زنان، مردان و کودکان عراقی و افغانستانی را می‌کشید نفرین بر شما نام شما برای همیشه در زباله‌دان تاریخ خواهد ماند.

در این لحظه دانشجویان فریاد زدند مرگ بر انگلیس.

وی افزود: شما دانشمند هسته‌ای ما را ترور می‌کنید وقیحانه و گستاخانه از هم‌جنس‌بازان در کشور خود حمایت می‌کنید کسانی که انسانیت را به چوب حراج گذاشته‌اند از حمایت شما برخوردارند شما در جایگاهی نیستید که دم از این حرف‌ها بزنید.

وی گفت: ما از نسل تسخیرکنندگان سفارت در سال 58 هستیم ما عهد خود را با شهدا،‌امام (ره) و خدا بسته‌ایم این مملکت ثمره خون آنان است با خون آنها عهد بسته‌ایم که دست و پای هر کسی که بخواهد به این مملکت چپ نگاه کند قطع کنیم.

در این لحظه دانشجویان فریاد زدند الله اکبراین دانشجو افزود: امام فرمودند ما را بکشید ملت مابیدارتر می‌شود. ما نیز می‌گوییم شهریاری‌ها را بکشید شهریاری‌ها بیشتر می‌شوند.اقدامات ننگین شما، شما را به زباله‌دانی تاریخ که اکنون در سراشیبی آن هستید پیش خواهد برد.

دانشجویان فریاد زدند مرگ بر انگلیس

این دانشجو ادامه داد: ما به عهد خود با امام‌مان استواریم که شعار لا اله الا الله و مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس را حتی از ناقوس‌های کلیساهای جهان به گوش مردم دنیا برسانید. ما این روز را نزدیک می‌بینیم. ملت ایران راه پیشرفت و سعادت خود را یافته‌ است و به شما می‌گوییم که تسخیر این سفارت نزدیک است. آقای سفیر این هشدار ما را به گوش اربابان خود برسانید.

دانشجویان فریاد زدند مرگ بر انگلیس.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین حمید رسایی ـ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ـ نیز ضمن تشکر از دانشجویان گفت: سال 58 گوش‌های آمریکایی‌ها نمی‌خواست صدای مردم ایران را بشنود همانگونه که دیوارهای این سفارت نمی‌خواست مردم از آن بالا روند. امروز نیز این موضوع برای انگلیس مصداق دارد. ما می‌خواهیم به این گوش‌ها بگوییم هرچقدر گوش‌های خود را بگیرید تا صدای این دانشجویان را نشنوید فایده‌ای ندارد. صدای این دانشجویان گوش شما را خراش می‌دهد.

رسایی ادامه داد: از نگاه ما تفاوتی میان آمریکا و انگلیس نیست. آمریکا بزرگترین دشمن ما است اما انگلیس خبیث ترین آنان است آمریکا امروز در کشور ما جاسوس‌خانه ندارد اما این بار بر دوش این افراد فرومایه انگلیسی افتاده است که مجبورند نوکری آمریکا را بکنند.وی افزود: زمان حمله به افغانستان و عراق آنها نقش نوکری برای دولت خونخوار آمریکا را داشتند همانگونه که در اعترافات آنها نیز تمام جهانیان شاهد آن بودند شما نوکری کسانی را می‌کنید که تمام مردم دنیا از اقدامات آنها اعلام انزجار می‌کنند. اسناد سایت ویکی‌لیکس حکایت می‌کند که این جاسوس‌خانه نقش نوکری آمریکا را بازی می‌کند و گزارش‌های خود را برای آمریکایی‌ها می‌فرستد این نهایت پستی برای یک دولت است ما شما دولت و مسوولان انگلیسی‌ را در خون شهریاری‌ها و محمدی‌ها شریک می‌دانیم. کما این‌که دست شما به خون پدران و فرزندانی که در جبهه‌های جنگ نیز به شهادت رسیده‌اند آغشته است.

این نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: این ملت با اراده خود نه تنها صدام را به تاریخ پیوند زد بلکه شما را نیز به تاریخ پیوند خواهد زد و زده است.

وی با بیان اینکه مدیریت اغتشاشات و آشوب‌ها در سال گذشته را سفارت انگلیس نیز بر عهده داشته است، گفت: شما به بعضی از سران آشوب‌ها و امثال مهدی هاشمی پناهندگی می‌دهید اما همه این اقدامات خللی در اراده این مردم و راهی که انتخاب کرده‌اند ایجاد نمی‌کند.

دانشجویان شعار دادند الله اکبر

رسایی اضافه کرد: امثال این سفیر بی‌ادب و نامحترم که برای آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها چاپلوسی می‌کنند باید بدانند که فرزندان خمینی در دهان آنها می‌زنند.

رسایی افزود: شاید شما لباس انگلیسی پوشیده باشید اما هویت آمریکایی دارید. سایمون گس سفیر انگلیس نیست بلکه سفیر آمریکا است او امروز بیانیه‌ای در مورد حقوق بشر در ایران داده است این مایه تعجب و تاسف است تو حقوق بشر را به ما یاداور می‌کنی ما به شما می‌گوییم شما در کشورتان اقداماتی می‌کنید که هیچ حیوانی آنها را انجام نمی‌دهد بعد شما در کشورتان از هم‌جنس‌بازان حمایت می‌کنید و آن را قانونی می دانید خجالت بکش.

رسایی ادامه داد:‌آقای گس تو آنقدر فهم و شعور نداری که چه زمان باید موضوع حقوق بشر را علیه کشوری علم کنی زمانی که دانشجویان را قتل عام می‌کنید و رسانه‌های خودتان از جمله بی‌بی‌سی در این زمینه سکوت مطلق کرده است یاد حقوق بشر در ایران می‌افتید حقوق بشر شما این است؟

وی با اشاره به خشونت پلیس انگلیس علیه دانشجویان این کشور در روزهای گذشته گفت: آنها به افزایش شهریه‌هایشان اعتراض کردند در حالی که سالیانه چهار میلیارد پوند هزینه نگهداری پادشاه آنهاست. دانشجوی انگلیسی اعتراض دارد که چرا باید این پول را صرف عیاشی شما کند آقای گس گوشت را باز کند تو غلط می‌کنی در کشوری که مردم سالاری در آن حاکم است و 31 انتخابات در آن برگزار شده است چنین سخنانی می‌گویی تو کشورت پادشاهی قرون وسطایی است اگر مردم سالاری می‌فهمیدی چرا پس کشورتان پادشاهی است.دانشجویان فریاد زدند الله اکبر

در ادامه این نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: کشوری که اصل حکومتش براساس پادشاهی است حق ندارد در مورد نظامی که مردم در آن برای تعیین سرنوشت خود همه امور را در دست گرفته‌اند و برای استقلال‌شان هزینه می‌دهند و 32 سال است که آزادانه سخن می‌گویند اظهار نظر کنند ما پادشاهان‌مان را سال‌هاست که عزل کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: تا کنون چند بار بحث قطع روابط با این جاسوس‌خانه را در دستور کار مجلس قرار داده‌ایم برخی از دوستان مماشات می‌کنند و مرتب می‌گویند رابطه داشته باشیم باید گفت با کشوری که ادب ندارد رابطه چه معنا دارد. نمایندگانتان در مجلس صدای شما را برای گل گرفتن در این جاسوس‌خانه پیگیری خواهند کرد.

دانشجویان فریاد زدند الله اکبر

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آقای گس می‌دانیم که ملکه انگلستان به شما وقت نمی‌دهد اما به نخست وزیر یا به رییس‌جمهورتان بگو که در کشوری کار می‌کنی که عاشورا دارد، شعار مردمش هیهات من‌الذله است، نوکری برای آمریکا و اسراییل در این کشور بسیار سخت است.

دانشجویان شعار دادند حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست

وی گفت: شما شهریاری را ترور می‌کنید در حالی که همه مردم ما حاضرند جان خود را تقدیم این نظام کنند برو اینها را به اربابان خود بگو، بگذار محل ماموریت تو را عوض کنند، بگو اینجا به درد جاسوسی نمی‌خورد. مردم ایران کسی که نوکری آمریکا را بکند، ذلیل می‌کنند. فکر می‌کنی اگر کنار یک خشت بایستی و عکس بگیری چهره‌ات تصحیح شده است نخیر ما آن خشت را بر سرت می‌کوبیم.

دانشجویان فریاد الله اکبر سر دادند

رسایی ادامه داد: مردم ما الگوهای اسلامی خود را دارند چشم ما به دنبال شما نیست چشم ما به دنبال مهدی فاطمه است.

دانشجویان فریاد الله اکبر سر دادند.وی در ادامه با تاکید بر حق ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گفت: به یاری خون شهیدان خود به حق‌مان خواهیم رسید و بینی شما به خاک مالیده خواهد شد. در این لحظه دانشجویان فریاد زدند معلم شهیدم راهت ادامه دارد، سفارت انگلیس تسخیر باید گردد، لانه روباه پیر تسخیر باید گردد.

در ادامه یکی از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر نیز در جمع دانشجویان معترض گفت که من از دانشگاهی هستم که دکتر شهریاری از آن فارغ‌التحصیل شده بود. دانشگاه امیرکبیر شهریاری‌های بسیار دارد ما طومار 20 متری در محکومیت این شهید بزرگوار امضا کردیم. دانشگاه امیرکبیر آماده است انقلاب سومی رقم زند و ریشه این روباه کثیف را بکند.

وی تاکید کرد: اگر کشورهایی ادعاهای دموکراسی دارند نخواهند با انقلاب ما همراه شوند بدانند که برنامه ما انقلاب جهانی است و انقلاب‌مان را به تمام دنیا صادر خواهیم کرد.

در ادامه دانشجویان فریاد الله اکبر سر دادند و شعار دادند سفارت انگلیس تسخیر باید گردد.

یکی از دانشجویان از رسانه‌های خارجی که در این جمع حضور داشتند خواست حقیقت را منعکس کنند و انزجار واقعی ایرانیان از اقدامات دولت انگلیس و ترور دانشمندان کشورمان و سکوت کشورها و محافل غربی را به جهانیان مخابره کنند.

در دقایقی از این تجمع دانشجویان معترض در حالی که فریاد الله‌اکبر سر می‌دادند به سمت سفارت سنگ پرتاب کردند که نیروی انتظامی مانع نزدیک شدن دانشجویان به سفارت شد.

در ادامه وقتی دانشجویان با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شدند در مقابل سفارت به سینه‌زنی و مداحی برای امام حسین(ع) و شهدای کربلا پرداختند و فریاد زدند دانشجو می‌میرد ظلم نمی‌پذیرد.

سپس یکی از دانشجویان، پایان اعتراض دانشجویان بسیجی را اعلام کرد.

این تجمع با صدور یک قطعنامه به کار خود پایان داد که در آن آمده است: ما دانشجویان مبارز و آگاه در امتداد کلام امام راحل‌مان خمینی عزیز و به پیروی از منویات مقام معظم رهبری در اینجا جمع شده‌ایم تا با فریاد بر سر دولت‌های استکبار جهانی و خروش علیه نظام سلطه حاکم بر جهان در این ماه محرم که نامش عجین به شور و حماسه است در راستای حرکت روشنگرانه سید و سالار شهیدان مطالب ذیل را اعلام کنیم.

1- در ادبیات نظام اسلامی ما ظلم کردن و پذیرفتن ظلم هر دو مطرود و مردود است. ملت ایران انرژی هسته‌ای را حق مسلم خود می‌داند و همچون گذشته هر گونه مذاکره را مردود و این اصل پذیرفته شده را رد می‌کند. دولت‌های شرق و غرب عالم باید بدانند تلاش آنان در جهت خلاف این اصل باطل و بیهوده است.

2- حرکت جمهوری اسلامی به سمت دستیابی و تحقق انرژی مسالمت‌آمیز هسته‌ای توقف‌ناپذیر است. ارعاب، تحریم، تهدید و ترور هیچ‌یک از ابزارهای فشاری که بتواند در این راه مانع و سد راه شوند نبوده و نخواهد بود. آنچه جای حیرت نه برای ما بلکه برخلاف عرف بین‌الملل است این‌که مجامع بین‌المللی همچون سازمان انرژی اتمی به تحقیق و کنکاش پیرامون انرژی هسته‌ای ایران نموده و با آوردن اسامی دانشمندان هسته‌ای در قطعنامه‌های رسمی شورای امنیت سازمان ملل موجبات شناسایی و ترور دانشمندان بی‌گناه ما که تنها جرمشان حرکت و جهاد علمی - فکری بوده است فراهم آورند. این اقدام برای ما از آن جهت که مجامع بین‌المللی را تحت سلطه و نفوذ دول مستبد و مستکبر که فکر حکومت در جهان را در ذهن خویش می‌پرورانند برای ما عجیب نیست. ما دانشجویان خشم و اعتراض خود را نسبت به این حرکت غیرقانونی سازمان ملل اعلام می‌کنیم.

3- اگر از تعالیم دین مسیحیت و یهود و اسلام بگذریم دست کم فطرت بشر حکم می‌کند در اعتراض به ترور دانشمند کشوری آن‌هم نه یک بار بلکه برای چندمین مرتبه در یکی، دو سال اخیر ساکت ننشینیم و اعتراض نماییم. جای تعجب ندارد چرا که ما آمریکا را دشمن درجه یک خود و انگلیس خبیث و فرانسه و آلمان و روسیه را در جبهه نظام سلطه می‌پنداریم که هرگز لحظه‌ای از کینه‌توزی و مقابله با نظام اسلامی ما دست برنمی‌دارند. اما دولت‌های شرق و غرب بایستی بدانند ترور و خشونت و کشتن انسان‌های بیگناه به ویژه دانشمندان توسط هیچ عقل سلیمی پذیرفته نیست و ما این سکوت معنادار را محکوم و رد می‌نماییم.

4- از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان می‌خواهیم هر چه زودتر عوامل آمریکا، اسرائیل و انگلیس این سه ضلع مثلث شوم ترور را دستگیر نمایند تا اثبات کنیم ادعای ما در دخالت این سه ادعایی گزاف نبوده است. در ضمن ما دانشجویان حراست و تامین امنیت اساتیدمان را از دستگاه امنیتی و انتظامی کشورمان بیش از پیش خواستاریم.

5- ما دانشجویان مسلمان اعلام می‌کنیم همچنان فلسطین مسئله اول جهان است. محاصره مردم مظلوم غزه و کشتار و جنایت رژیم سفاک و نژادپرست اسرائیل در زمین‌های مغصوب فلسطین مورد نفرت و خشم ماست. دولت‌های مستبد و سلطه‌جو بر عالم از بیداری ملت‌های عالم در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی ترسیده و دست از محاصره و قتل و غارت مسلمین چه در غزه و فلسطین و چه در افغانستان، عراق و پاکستان برداشته و این ملت‌ها را به حال خویش رها کنند تا فکری برای پیشرفت و تعالی خویش نمایند.

/ 1 نظر / 49 بازدید
سعید

سلام. چند سالی هست ما هم را ندیده ایم! از دوستان قدیمی وبلاگی هستم. من که فرق کردم توی این چند سال اما شما... فکر نکنم... یا حق