چامسکی: تعریف آمریکاییها از ترور، تعریف دولتی و رسمی و نظامی آنهاست

نوام چامسکی در پی انتشار یادداشت حبیب احمدزاده داستان‌نویس معاصر درباره دستگیری عبدالمالک ریگی و ارسال آن به صلح طلبان جهان، در سالروز فاجعه سقوط ایرباس ایرانی به نامه وی پاسخ گفت و استنادات او در این مقاله را مورد تائید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، درنامه نوام چامسکی اندیشمند و نظریه پرداز مشهورآمریکایی با تیتر "حقایقی زشت اما تردید ناپذیر" آمده است: تعریف آمریکاییها از ترور، تعریف دولتی و رسمی و نظامی آنهاست.

وی اضافه کرده است: دولت آمریکا حمایت کننده اصلی تروریستهاست و به همین دلیل آنها در واقع نمی‌توانند از سیاستهای رسمی اعلام شده خود در مبارزه با ترور استفاده کنند.

نوام چامسکی در پاسخ به نامه احمدزاده درباره رفتار دوگانه رسانه‌های دولتی آمریکا در برخورد با دو موضوع سقوط ایرباس ایرانی توسط ناو آمریکایی و دستگیری بدون خشونت عبدالمالک ریگی توسط ایران گفته است: آمریکاییها وقتی به هر موضوعی ترور می گویند که از طرف ایران و دیگر کشورها باشد ولی هر فعالیت دولت آمریکا را در هر شکلی که باشد  کمک انسان دوستانه و صدور دموکراسی تعریف می‌کنند.

حبیب احمدزاده  نویسنده ایرانی که بسیاری او را با داستانها و فیلمنامه‌ها و نیز نامه معروفش به ویل راجرز فرمانده ناو آمریکایی وینسنس می‌شناسند، چند ماه پیش در پی دستگیری بدون خشونت عبدالمالک ریگی و انتقاد رسانه‌های دولتی آمریکایی از این دستگیری‌، خطاب به صلح طلبان جهان نامه‌ای نوشته بود و در این نامه این دستگیری بدون خشونت را با انهدام هواپیمای مسافر بری ایران توسط ناو آمریکایی، به بهانه مبارزه با تروریسم مقایسه کرده بود.

/ 0 نظر / 50 بازدید